Імплант – це штучний замінник зуба. Його основні функції полягають у відновленні можливості жувати. Також цей виріб виконує естетичні завдання.
Види протезів на імплантах
Дентальні протези цього типу можна розділити на дві великі групи.
Остеоінтегровані імплантати впроваджують у кісткову тканину. Гвинт може бути виготовлений із титану або цирконію. Він має конічну або циліндричну форму залежно від місця розташування та потреб пацієнта.
Підокісткові імпланти зустрічаються за недостатньої висоти кістки. Вони встановлюються нижче ясен, але вище за кістку і складаються з металевої конструкції, схожої на сідло.
Матеріали протезів
Титановий імплант є найбільш поширеним. Цей матеріал відомий своєю довговічністю і міцністю. Імплант складається з титанового кореня, який імплантується в щелепну кістку, а потім покривається зубною коронкою. Титановий корінь біосумісний, тобто не відторгається організмом і забезпечує міцну основу для зубної коронки.
Цирконій – це високоміцний матеріал. Його часто використовують замість титану. Зубні імплантати з цирконію біосумісні та добре інтегруються з кісткою щелепи.
Зубні імплантати з цирконію ідеально підходять для людей з підвищеною чутливістю до металів. Вони також рекомендовані пацієнтам, які віддають перевагу більш естетичному варіанту. Цирконій має білий колір і ближчий до природного кольору зубів. Однак зубні імплантати з діоксиду цирконію можуть бути менш довговічними, ніж титанові. Крім того, може знадобитися більше відвідувань стоматолога. Щоб відрегулювати посадку зубного імпланта з діоксиду цирконію, оскільки їх не можна відкоригувати після того, як вони були встановлені.
Керамічні зубні імплантати є відносно новим варіантом. Вони повністю виготовлені з кераміки і вже понад десять років використовуються в Європі та інших країнах.
Керамічні зубні імплантати біосумісні. Вони мають дуже природний вигляд. Крім того, кераміка стійка до фарбування і вицвітання.
Однак керамічні зубні імплантати можуть бути більш крихкими, ніж імплантати з титану або діоксиду цирконію, і можуть легше зламатися або відколотися. Крім того, вони не ідеальні для людей зі слабкими щелепними кістками.
Ціни протезування на імплантах
Якість зубного імпланта є ще одним вирішальним фактором під час визначення остаточної ціни. Сюди також входить робота фахівців. Надійні стоматологічні клініки обирають надійні бренди, перевірені часом, що знижує ризик найтиповіших проблем, як-от запалення (періімплантит), інфекції або поломка зубного імплантату.
Методи встановлення імплантів
Імпланти з негайним навантаженням встановлюються одразу після видалення одного або декількох зубів. Коронка може бути встановлена відразу. За наявності проблеми із зубом, що потребує його видалення (наприклад, перелом кореня), установку дентального імплантату можна планувати відразу після видалення, не чекаючи загоєння рани.
Перевага цього полягає в економії часу. Цей метод не використовується, якщо зуб або тканини, що його підтримують, інфіковані. Якщо це сталося, то спочатку необхідно видалити зуб, правильно усунути інфекційний процес, провести відповідне лікування і почекати близько двох місяців. Двоетапна імплантація зубів може зайняти до півроку.
Показання та протипоказання до протезування на імплантатах
Протези на імплантатах виконують функцію коренів. Їхнє основне завдання полягає в тому, щоб підтримувати коронку.
У принципі, будь-яка людина, у якої відсутній один або всі зуби, є кандидатом на встановлення імплантатів.
Перед встановленням імплантів ротова порожнина має бути здоровою, тобто без нальоту або зубного каменю. Не повинно бути інфекційних вогнищ. Що стосується курців, було доведено, що існує вищий ризик відторгнення імплантату. Дуже важливо, щоб пацієнт був або некурящим, або викурював менше 5 сигарет на день. Нікотин із тютюну спричиняє зниження проліферації еритроцитів і лейкоцитів та зменшення кровопостачання тканин порожнини рота (кісток і ясен), що знижує надходження кисню в зазначену ділянку, унаслідок чого ризик періімплантиту значно зростає.
Пацієнтам із важкими хронічними захворюваннями необхідно отримати консультацію профільного фахівця. Через необхідність додаткового гігієнічного догляду ця методика не підходить наркозалежним і людям із психічними захворюваннями.
Також має значення тип прикусу хворого. Бруксизм може призвести до виходу з ладу імпланта через надмірне навантаження.
Тому важливо детально обговорити з лікарем клінічні, функціональні та, звичайно ж, естетичні показання.
Чи боляче під час процедури?
Під час встановлення імпланта пацієнти не відчувають неприємних відчуттів. Процедура виконується під місцевою анестезією. Невеликий біль і розклад є нормальними реакціями в перші кілька днів процедури. Проте важливо стежити за самопочуттям. Гострий біль у ділянці щелепи, підвищення температури та інші нетипові симптоми є приводом для медичної консультації.
Існує також безопераційний метод встановлення імпланта. Цю техніку ще називають “малоінвазивною”. Втручання проводиться без розрізів, тому шви накладати не обов’язково. Зубний імплант встановлюється через ясна методом проколу.
Якщо необхідно кілька зубних імплантатів, чи можна встановити їх за один візит до клініки?
Більшість фахівців рекомендує саме цей варіант. Це комфортніше для пацієнта, адже виконується лише одна процедура, потрібно менше препаратів і часу на реабілітацію. Сучасні системи передбачають мінімальне хірургічне втручання, швидку остеоінтеграцію та логічний дизайн коронок.