Для чого потрібно ставити дитячі коронки на молочні зуби

Зубні коронки – дуже поширений метод відновлення зруйнованих або пошкоджених зубів. Цей варіант лікування показаний, коли в дитини карієс у дуже занедбаній стадії, який поширився на глибокі шари, внаслідок чого неможливо використовувати пломбу. Коронка залишатиметься в роті доти, доки не проріжеться постійний зуб. Вона не завдає будь-яких незручностей дитині.

Функція молочних зубів дуже важлива. Вони виконують такі завдання:

  • Займають простір, необхідний для прорізування корінних зубів.
  • Сприяють правильному мовленню.
  • Беруть участь у пережовуванні їжі.

Матеріалом зубних коронок для дітей зазвичай є нержавіюча сталь або композитні смоли. Тимчасові протези можуть служити до кількох тижнів. Вони передують встановленню постійного детального протеза. Він виконує захисну, жувальну та естетичну функції. Постійна коронка виготовляється за індивідуальним замовленням відповідно до характеристик зубів дитини.

Як ставлять зубні коронки дітям?

Стоматолог оглядає дитину й оцінює ступінь ураження карієсом. Якщо буде вирішено, що зубна коронка необхідна, лікар почне з введення дитині місцевого анестетика, щоб знеболити ділянку рота, над якою працюватиме. Потім усі пошкоджені або розкладені тканини ураженого зуба будуть видалені. Після цього відливається коронка за розміром зуба дитини. Іноді потрібне встановлення куксової вкладки або штифта. Лікар встановлює готову коронку, а потім закріплює зубною смолою.

Можливі проблеми після встановлення коронок на молочні зуби

Оскільки дентальні протези не є точною копією природного зуба, організму потрібен час, щоб пристосуватися. Ось деякі незручності, які можуть виникнути після встановлення коронки:

Зколи. Найчастіше це відбувається з коронками з порцеляни та металокераміки. Для усунення цього дефекту необхідно звернутися до лікаря. Можливі такі варіанти розв’язання проблеми: нарощування композитним матеріалом, заміна дентального протеза, полірування.

Розхитування коронки. Це дає змогу проникати бактеріям, які здатні викликати карієс. Розхитування відбувається, коли цемент, що утримує коронку на яснах, слабшає. У цьому разі необхідно звернутися до стоматолога.

Дискомфорт: якщо в зубі з коронкою ще є нерв, він чутливий до коливань гарячої або холодної температури в роті. Зазвичай такий стан триває кілька днів. Якщо дитина довше відчуває біль під час прикушування, це може бути пов’язано з тим, що коронка розташована занадто високо на зубі. Щоб розв’язати цю проблему, стоматологу потрібно відрегулювати висоту коронки.

Важливо спостерігати за самопочуттям дитини. Невеликий біль і дискомфорт вважаються нормальними реакціями.

Догляд після встановлення дитячої коронки на молочний зуб

Відразу після встановлення дентального протеза дитині не можна їсти що-небудь тверде, щоб уникнути зміщення. Через дві години дозволяється приймати їжу.

Важливо пам’ятати, що встановлення коронки може викликати легке подразнення ясен. Можна полоскати рот підсоленою водою. Якщо запалення не проходить або з’явилися інші нетипові симптоми, необхідно записатися на прийом до дитячого стоматолога.

Деяким батькам здається, що не слід відновлювати молочний зуб коронкою. Адже незабаром виросте корінний. Однак молочні зуби відіграють життєво важливу роль у жуванні, правильному мовленні та збереженні місця для постійних зубів.

Найкращий спосіб запобігти використанню коронок полягає в гігієні порожнини рота. Чищення зубів двічі на день протягом двох хвилин, щоденне використання зубної нитки та здорове харчування – три основні кроки, які дадуть змогу запобігти карієсу.

Залишити коментар